TROCHU JINAK
Když přijde na hlad, rozhodně ta větší část pomyslí na jídlo. Ale musíme skutečně spojovat slovo hlad jen s jídlem? Možná se charakteristika zmiňuje o tom, že je to pocit, který vyvolává nedostatek potravy - ale když si to vezmeme kolem a kolem, proč by to nešlo trochu jinak?
Co použití slova hlad jako synonymum pro dychtivost? Když si tak vezmeme slovní spojení hladoví po vědění, vlastně by šlo ono slovo zaměnit se slovem dychtiví. Po tom, co přišlo nové téma hladoví 24/7, většina nápadů se začala hned motat okolo jídla. A tak mě napadlo, proč bych nové téma nemohla zpracovat poněkud jinak? Proč začínat s jednoduchým prvním nápadem, když by šlo najít něco hlubšího?
Jako člověk se zalíbením v asijské kuchyni by rozhodně bylo co rozebrat, ale nepřijde mi to jako něco světoborného. Lidi mají google, když budou chtít něco najít, najdou to. Zkopírovat recept a říct - Tohle je můj článek - by bylo prostě příliš jednoduché.
Všichni jsme hladoví. Pořád. A tímhle vším bych chtěla vyjádřit, že nemusí jít pouze o jídlo. Hladoví po životě, vědění, klidu, spánku, zábavě a kdo ví po čem dalším. Každý máme rozdílné chutě, vezměte si třeba ananas na pizze. Tenhle nevinný kus ovoce způsobuje skoro až války. Dělí celou planetu na polovinu a lidi se nikdy neshodnou, jestli tam patří nebo ne. A chutě taky nemusí být přímo spojené s jídlem.
Jednoduše řečeno, ne všichni musíme vidět za věcmi to stejné. Hlad nemusí být o jídle, lidi můžou vidět hudbu a slyšet barvy. A i když to zní poněkud šíleně, je to realita některých z nás. Nemusí být zase tak špatné být hladoví, stále hledat odpovědi a nové otázky. Zůstat sytými by přece byla nuda, nemyslíte?
- Lu
